v LETE

 potrebujeme jesť omnoho menej  a konzumovať hlavne ľahkú a studenú stravu ako například čerstvé ovocie a šaláty,sezónnu zeleninu, ryžu, tofu,  apod. Výbornou letnou liečivou bylinou je aloe vera, ktorá tonizuje pečeň a chladí celý organismus.

 v LETE

 je lepšie sa vyhýbť konzumácii alkoholu, prípadne ho poriadne zriediť vodou. Podobne neriaznivo ovplyvňujú aj jedlá korenené, pálivé, ostré, kyslé, mastné a slané. Vhodné koreniny sú kurkuma, mäta, aníz, fenikel a kardamón.

v LETE

je najlepším nápojom pre každého čistá voda. Pitný režim znamená, že sa napijete pravidelne niekoľkokrát za hodinu po dúškoch, nie až keď vás donúti smäd vypiť jednorázovo veľké množstvo. Ak už siahnete po ovocnej šťave, tak ju výrazne zrieďte vodou. Ľadové nápoje telo zbytočne zaťažujú rovnako ako horúce. Sýtené zas znižujú PH.

VODU SI NOSTE SO SEBOU V ZDRAVEJ FĹAŠI

z čajov je vhodný ochladnutý Rooibos, materina dúška, mäta. Nápojmi smoothie nenahrádzajte jedlo. Pravidelné pitie nie je prospešné pre trávenie, lebo ovocie a zelenina sa začínajú tráviť žutím v ústach.

 

Osviežujúci nápoj si pripravte deň dopredu už večer.

Rozkrojte BIO citrón a uhorku na koliečka. V sklenenej nádobe zalejte nechlórovanou vodou. Pridajte čerstvé bylinky, nakrájané na hrubé rezance. 

 
Choďte sa často prejsť do lesa, či parku. Zelená farba upokojuje a ochladzuje. Ak bývate v meste spravte si doma zelenú oázu. Z rastlín je vhodný fikus, bambus, aloe, zelenec ... do kuchyne bylinky.
http://urobsisam.zoznam.sk/zahrada/izbove-rastliny/14-rastlin-ucinnnych-proti-bytovej-chemii
 
 
Najviac fyzických aktivít si naplánute keď je chladnejšie, skoro ráno, alebo podvečer. Ak je to možné cez obed si zdriemnite, alebo aspon pár minút oddýchnite.

CHoďte si zaplávať. Ak nie inak aspon vo vani, či v lavóri. Návod na príjemný kúpeľ nájdete tu

 
http://www.pijavica-lekarska-na-domace-pouzitie.com/ph/
 
 

Každý deň robte niečo, čo vám robí radosť. Niečo vypestujte, vyrobte, alebo niekomu s tým pomôžte. 

 

  • Vyberajte si také druhy pohybu, ktoré vás ochladia, napríklad plávanie či akékoľvek vodné športy. Dobré sú aj večerné prechádzky, pri ktorých sa po celom dni zrelaxuje telo aj myseľ. 
  • Na osvieženie tela aj priestoru použite éterické oleje, napríklad mätový, ružový, grepový, santalový alebo eukalyptový. Pridajte niekoľko kvapiek do kúpeľa, telového mlieka alebo aromalampy. Difuzér alebo ionizátor je tiež vhodný.

LETO

V tejto kategórii nie sú žiadne produkty.

BARTER MOŽNÝ

Barter alebo barterový obchod je forma obchodnej činnosti, pri ktorej je tovar alebo služby priamo vymenený za iný tovar alebo služby bez použitia peňazí.

„Pověz mi a zapomenu.
Ukaž mi a já si vzpomenu.
Ale nech mne se zúčastnit a já pochopím.“

Konfucius

PIJAVICA LEKÁRSKA OBJEDNÁVKA

V tejto kategórii nie sú žiadne produkty.

Kontakt

Marta Kolštromová facebook - Martuška Kolštromová

pôsobím v okrese Martin, ale aj inde podľa dohody

tel: 0918 919237
pošlite SMS "pijavicka.priezvisko "
a ja Vám zavolám

terapiapijavicoulekarskou@gmail.com IČO 37138111
DIČ 104 341 59 78
pracovné dni od 8:30 - 17h
sobota od 11 - 17h + 10%
nedeľa od 11 - 17h + 20%
Súrne prípady vybavím , skúste zavolať